Nowoczesne grafiki do salonu w surowym stylu

Powieszenie grafiki na ścianie w pokoju dziennym jest jednym z najprostszych sposobów na to, aby nadać mu nowy charakter. Możesz również użyć tego zabiegu do dopełnienia aktualnej aranżacji pomieszczenia. Mogłoby się wydawać, że wieszanie plakatów to dobry pomysł jedynie w pokojach młodzieżowych. Jednak obrazy do salonu tworzone przez artystów, grafików, malarzy lub fotografów potrafią być doskonałym uzupełnieniem wnętrza w dojrzałym stylu. Jak wybrać odpowiednią grafikę na ścianę do Twojego salonu?

Powściągliwe konwencje wystroju wnętrz wciąż cieszą się dużą popularnością. Jeśli urządzasz salon loftowy lub industrialny, postaw na grafiki utrzymane w odcieniach szarości i czerni. Na tle ceglanej ściany doskonale wyglądać będzie czarno-białe zdjęcie. W stylu loftowym konieczne jest odnalezienie balansu pomiędzy surowością pomieszczenia, a jego stosunkowo przytulnym charakterem. Dobrze więc wybierać obrazy i grafiki do salonu z przyjaznymi motywami. Modnym i oryginalnym pomysłem będzie plakat przedstawiający drewnianą małpkę Kay Bojesen, figurki te bowiem stały się legendą duńskiego designu. Grafika w odcieniach szarości z motywem drewnianego zwierzątka będzie doskonałym kompromisem pomiędzy skromnymi barwami a przytulnym wnętrzem. Nowoczesna grafika do salonu ze wspomnianej serii sprawdzi się również w aranżacji skandynawskiej.

Grafiki w najmodniejszych wystrojach

Specjaliści przewidują, że w najbliższych sezonach najpopularniejszymi stylami wnętrzarskimi będą skandynawski i boho. Modne pozostaną z kolei konwencje minimalistyczne i nowoczesne. Jeżeli urządzasz salon w stylu nowoczesnym, nie może zabraknąć w nim minimalistycznej grafiki na ścianę do salonu. Może przedstawiać na przykład abstrakcję w stonowanych barwach, chociaż w aranżacjach skandynawskich często pojawiają się też figury geometryczne. Na szarej ścianie dobrze zaprezentuje się także nowoczesna grafika przedstawiająca geometryczne wzory w kontrastowych barwach. Jeżeli pomieszczenia w Twoim mieszkaniu zaaranżowane są w stylu boho, pamiętaj o przełamaniu monochromatycznych ścian barwnymi dodatkami. Nowoczesna grafika do salonu w odcieniach czerwieni i błękitów powinna doskonale spełnić to zadanie, przełamując dominujący kolor ścian. Zawieszona nad wyrazistą kanapą z drewnianymi elementami, skomponuje się z motywami roślinnymi i etnicznymi. Do salonu boho zwłaszcza polecane są nowoczesne grafiki na bawełnianych płótnach i drewnianych listwach, które wiesza się za pomocą rzemyków.

Nowoczesna grafika do salonu – o czym warto pamiętać?

Dobierając obrazy i grafiki do salonu, pamiętaj o tym, aby korespondowały z pozostałymi elementami wyposażenia. Dobrym pomysłem jest wybieranie plakatu na zasadzie kontrastu. W pomieszczeniu utrzymanym w stonowanych barwach lepiej będzie wyglądała wyrazista dekoracja. Jeśli we wnętrzu istnieje już kilka elementów w żywych kolorach, warto postawić na delikatną grafikę. Na tle ścian o intensywnych barwach zazwyczaj dobrze prezentują się czarno-białe ilustracje. Zakup nowoczesnej grafiki do salonu nada pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Zdecyduj się więc na dzieła cenionych marek i artystów, a będziesz mieć pewność zachwycającego designu i wysokiej jakości.Nie zapominaj też o takich klasykach jak zegary ścienne. Obecnie przyjmują najróżniejsze formy, więc oprócz wskazywania czasu, są także niezwykłymi, designerskimi dodatkami do domu.